Blog

 • 22
  Jan

  Trendet e pllakave për 2018: Ide për shtëpinë tuaj

  Nëse po mendoni të rregulloni shtëpinë tuaj këto kohë, ndoshta do të doni të dini se çfarë duket në trend tani. Sipas specialistëve të pllakave në treg, ky është një parashikim mbi trendet që do vijnë gjatë vitit 2018! Materialet [...]
  Lexo më tepër
 • 08
  Dhj

  Laminate

  Krahasuar me drurin natyral (parketin), laminati ofron shumë avantazhe si kosto më të ulët, një gamë më të gjerë ngjyrash, rezistencë ndaj lagështisë, rezistencë  ndaj gërvishtjeve, dhe lehtësi në instalim.   Nëse jeni duke rinovuar shtëpinë ose lokalin, duhet fillimisht [...]
  Lexo më tepër
 • 11
  Sht

  PLLAKA ANTI RRËSHQITËSE

  PORCELANOSA ka zhvilluar teknologjinë Nanoker për prodhimin e versioneve jo rrëshqitëse për të gjitha koleksionet e saj të shtrimit në qeramikë. Ky sistem bën të mundur krijimin e një sipërfaqeje jo rrëshqitëse e nanostrukturuar, pra një strukturë uniforme mbi sipërfaqen [...]
  Lexo më tepër
 • 23
  Gus

  Si të zgjidhni Lavamanin e përsosur

  Si të zgjidhni Lavamanin e përsosur Lavamanët janë një pjesë themelore e çdo banjo, por ato mund të jenë gjithashtu një element arredimi shumë i rëndësishëm. Një lavaman i madh tradicional ka potencialin të jetë pika kryesore e banjos, ndërsa […]

  Lexo më tepër
 • 18
  Kor

  MERMERI

  Mermeri ka qenë materiali kryesor i përdorur në ndërtimin e civilizimeve greke dhe romake. Falë karakteristikave teknike dhe bukurisë së vlerësuar, ky gur metamorfik vazhdon të përdoret sot si për dysheme edhe për pllaka veshjeje ose aksesorë, për lavamane ose [...]
  Lexo më tepër
 • 11
  Kor

  Dushe

  Duket se ka dy lloje njerëzish në botë: ata që lahen në vaskë dhe ata që lahen në dushe. Edhe pse ne nuk mund të mohojmë kënaqësinë e një vaske të ngrohtë, e cila shumë herë na jep përvojën e [...]
  Lexo më tepër
 • 06
  Kor

  Lavamane të reja dhe aksesorë për tualetin Karon nga L’Antic Colonial: gur natyror për tualete moderne

  Dizajni i aksesorëve për banjo të prodhuara me materialet më të reja natyrore është një nga premisat kryesore të L'Antic Colonial. Si një risi në vitin 2017, dhe me rastin e Panairit të XXIV Ndërkombëtar, kompania e Porcelanosa Grupo ka [...]
  Lexo më tepër
 • 12
  Qer

  KOMPLEKSI GALAXY SOHO

  Ky kompleks mbresëlënës dhe i guximshëm është i vendosur në zemër të kryeqytetit kinez. Ai u hap zyrtarisht në tetorin e kaluar, dizenjuesja e tij mori pjesë në këtë ngjarje e shoqëruar nga Zhang Xin dhe Pan Shiyi e Soho [...]
  Lexo më tepër
 • 12
  Qer

  XLight Premium nga Urbatek

  Urbatek zgjeron katalogun e saj të XLight me dizajnet e reja të Premium në qeramikë me një format të madh. Një koleksion i ri i gres porcelanit e disponueshme në dy trashësi; materialet me trashësi të hollë dhe porcelani me [...]
  Lexo më tepër
 • 12
  Qer

  Gamadecor: Dizajn kreativ me detaje autentike

  Kuzhinat bashkëkohore kanë pësuar një evolucion të madh. Përveç funksionalitetit të mjeteve dhe cilësisë së lartë të materialeve të përdorura, i kushtohet shume vëmëndje dizajnit që bëhët më modern dhe i integruar në brendësi të shtëpisë. Kuzhinat e Gamadecor, kompani [...]
  Lexo më tepër